Медичний одяг для вагітних
Медичний одяг для вагітних від ТМ " Модний доктор "
Спецодяг для медичного персоналу класифікується згідно функціональності, умов роботи, параметрів фігури людини, а також інших нюансів і аспектів. Умовно його можна поділити на кілька типів: для операційного персоналу, медсестер, санітарок, працівників інфекційних відділень, моргів, лікарів швидкої допомоги. Є також і медичний одяг для вагітних. Вироби стильні і красиві, представлені в широкому асортименті, а тому кожній дівчині вже точно буде з чого вибрати.
Весь одяг для медичних працівників ділиться на чоловічий і жіночий, має вигляд костюмів, халатів, комбінезонів. До них же можна віднести різні аксесуари – це нарукавники, головні убори та інше. Все ж на окрему увагу заслуговує така унікальна уніформа, як медичний одяг для вагітних. Нижче про все докладніше.
Уніформа для медпрацівників: види, матеріали, особливості виробництва
Спецодяг для медичних працівників ділиться на кілька видів: за типом, кольором, пошиття та іншим характеристикам. Великий асортимент виробів представлений для жінок – це халати, блузи, брюки, костюми, спідниці, сарафани, сукні, комбінезони. Є можливість вибрати найбільш зручний і практичний варіант або ж купити відразу весь комплект, щоб урізноманітнити свій робочий гардероб.
Одяг для медсестер, і в тому числі медичний одяг для вагітних, служить свого роду індикатором, сповіщає оточуючих про присутність персоналу. Також уніформа часто відповідає фірмовому стилю установи, а також приналежності співробітника до того чи іншого відділення (ординатура, гінекологія, неврологія, хірургія і так далі).
Для пошиття медичного одягу для вагітних та інших видів використовується тканина з чистого 100% бавовни, адже вона:
- міцна і зносостійка;
- легко очищається і переносить до 400 циклів прання;
- гігроскопічна і швидко вбирає вологу;
- гіпоалергенна і не викликає подразнень або почервоніння на шкірних покривах;
- комфортна і дихаюча;
- має стриманий, строгий вид;
- забезпечує природну терморегуляцію.
В деяких випадках в складі тканини може бути до 10% високоякісної сучасної синтетики. Вона додає матеріалу еластичності, допомагає тривалий час зберігати задану форму.
Бавовняна тканина не сідає після прання, легко прасується навіть при середніх температурах, практично не мнеться. Тому є ідеальним рішенням для будь-якого робочого одягу.
Деякі виробники медичного одягу обробляють поверхню спеціальними складами (просоченнями) – вони володіють унікальним відразливим ефектом, перешкоджаючи всмоктуванню крові і будь-яких інших рідин. Це допоможе вберегти одяг від складних забруднень і його швидкого псування.
У чому особливість одягу для вагітних медпрацівниця?
Традиційна медична уніформа і медичний одяг для вагітних проводиться за стандартним фасону і має простий прямий крій. Звичайні параметри для виробів:
- Халати. Медичний одяг для літнього та весняного сезону з коротким рукавом або по лікоть. Осінні, демісезонні і зимові з рукавом ¾, але можна знайти і варіанти з довгим. Застібки і фурнітура з міцного пластику – блискавки, гудзики, зав'язки у вигляді шнурків. Це стосується і такого формату виробів, як медичний одяг для вагітних.
- Костюми. Найчастіше не мають застібок або ж тільки блискавку спереду по центру. Верх максимально закритий, довжина до середини стегна або трохи нижче. Штани прямі, класичні. Деякі жіночі та чоловічі костюми складаються з штанів і піджака з відкладним коміром.
- Блузи і брюки. Тут можна знайти багато варіацій, в тому числі і медичний одяг для вагітних. Ця медичний одяг розрахована для теплого періоду року, проводиться з різними вирізами горловини, прямим низом, короткими рукавами або навіть без них, на запах з поясом або на резинці. Все ж штани залишаються стандартної довжини, а деякі виробники пропонують зручні спідниці міді довжини.
Також існує окрема категорія спецодягу для медичних сестер – це медичний одяг для вагітних. Він має більш вільний крій в області грудей і живота, а також особливі розрізи з боків. Це оптимальний варіант, який забезпечує свободу рухів, комфорт пересування в період робочого дня.
Верх костюмів і халатів також може мати особливі вставки в області живота – вони забезпечують комфортну носку жінкам на великому терміні вагітності. При цьому штани також бувають з розшитим верхом, фіксуються за допомогою регульованих липучок, кількох гудзичків (з можливістю пересувати на кожну наступну для розширення пояса), гумок.
Кольори медичної уніформи
У багатьох людей медперсонал асоціюється з одягом білого кольору. Справді, це застаріле думку, адже білий колір не самий практичний, може викликати негативне ставлення деяких людей. Тому зараз представлено безліч найрізноманітніших варіантів спецодягу різноманітних відтінків, в тому числі і медичний одяг для вагітних.
В Україні можна купити будь-який медичний одяг таких кольорів:
- салатовий, зелений – має заспокійливий ефект, не відображає яскраве світло ламп, тому вважається одним з найбільш комфортних для адаптивного спілкування;
- синій, фіолетовий – найчастіше вибираємий чоловіками, як і чорний (один з рідкісних відтінків в якому проводиться чоловічий медичний одяг ). Вони допомагають зосередитися, додають впевненості;
- блакитний, бузковий – досить світлий і ніжний відтінок, часто стає вибором молодих дівчат;
- рожевий, персиковий, лососевий – популярний і приємний для очей колір, елегантний, допомагає викликати прихильність до себе людей;
- жовтий, помаранчевий – енергійний, теплий колір, найчастіше бажаний жінками віком старше 45 років.
Деякі виробники пропонують медичні костюми і медичний одяг для вагітних з комбінованих кольорів: білий, блакитний, жовтий верх і чорний, зелений або рожевий низ. Варіації поєднань можуть бути найрізноманітніші. Верх може мати накладні або внутрішні кишені, а також органайзер для ручок і аксесуарів.
Як вибрати якісний спецодяг для вагітних медсестер?
Перед покупкою необхідно уважно оглянути медичний одяг для вагітних на предмет дефектів, браку. Отже, якісний спецодяг повинен відповідати наступним параметрам:
- Матеріал. Тактильно можна визначити, наскільки якісна тканина була використана виробником для пошиття. Варто просто провести рукою по поверхні – вона повинна бути гладкою, рівною, приємною, без видатних горбків, ущільнень, вузликів, потертостей. При перегляді на світло – погано пропускає промені. Якщо ж медичний одяг для вагітних світиться наскрізь – бавовна занадто тонка, може швидко зноситися.
- Шви. Фабричний одяг для медпрацівників завжди має рівні шви, в деяких місцях дублюються (кишені, стики, місця з фурнітурою). Якщо помічені вузлики, зайві нитки, затягування, пропуски стібків – значить вироби низької якості і не зможуть прослужити тривалий термін.
- Запах. Високої якості натуральний (тим більше органічний) текстиль має легкий аромат бавовняної тканини. Він настільки ненав'язливий, що вже після декількох годин носіння вивітрюється. Якщо ж медичний одяг для вагітних має різкий неприємний або хімічний запах, при його виробництві застосовувалася невисокої якості сировину і засоби, а вони можуть бути небезпечним для здоров'я.
- Вага. Зазвичай якісна бавовняна медичний одяг для вагітних має середня питома вага. Якісний медкостюм важить близько 600 – 800 грам. Вироби для демісезонного носіння і холодного періоду року можуть бути важчі на 200-400 грам за рахунок щільності ниток і способу їх плетіння. Важливо пам'ятати, що занадто легка вага – ознака неякісного товару, який не вартий уваги.
- Геометрія. Будь-які вироби – блузи, штани, халати, повинні відповідати правильній геометрії. Щоб це перевірити, досить скласти одяг навпіл (уздовж). Рукава, горловина і низ повинні збігатися в точності. Якщо геометрично медичний халат для вагітних не збігається – одяг був вироблений недобросовісним виробником і купувати його не варто, тому що він ніколи не сяде по фігурі.
Більша частина спецодягу для медичного персоналу, представлена в інтернет-магазині, проводиться відповідно до української або міжнародної розмірній сітці. Тому мед одяг для вагітних повинна бути точно за розміром або ж на один розмір більше. Це особливо актуально для жінок із зайвою вагою, дівчат з пишними формами, вагітних і годуючих мам.
Правила догляду за білим медичним одягом
Білий колір надзвичайно примхливий і вимагає ретельного і грамотного догляду. Щоб білий медичний костюм для вагітних довго зберігався чистим, мав яскравий білий колір без жовтизни і плям, слід виробляти такі дії:
- застосовувати попереднє замочування в мильному розчині з теплою водою на 5-10 хвилин;
- додавати в барабан пральної машинки сіль і соду в пропорції 1: 1;
- використовувати тільки рідкий пральний засіб « для білого »
- при полосканні також додавати соду або перекис водню в рівних пропорціях згідно літражу рідини;
- застосовувати виключно щадні ополіскувачі для білого одягу і делікатних тканин.
Лайфхак для тих, кому подобається медичний одяг жіночий білого кольору – це застосування крохмалю! Його можна додавати в автоматичну пральну машину для прання з попереднім замочуванням, але більш ефективний – другий спосіб. Відразу після прання халат або медичні штани для вагітних слід прополоскати у воді з крохмалем в пропорції 4: 1. Потім відправити виріб на плічки і сушитися в добре провітрюваному приміщенні без впливу прямих сонячних променів.
Слід пам'ятати, що застосування білизни (хлору) в якості відбілювача дає зворотний ефект і одяг незабаром пожовтіє, втратить привабливість і стане « слабким », а тому буде легко рватися і розходитися по швах. Як відбілювачі краще застосовувати народні засоби, а також дорогі рідини з активним киснем і мінімальною кількістю кислот.
Догляд за робочим одягом медичних сестер: 4 головних правила
Медичний одяг виробляється з натуральної 100% бавовни, він може піддаватися інтенсивному пранню, чищенню та дезінфекції. Перед тим як купити медичний одяг для вагітних, потрібно ознайомитися з характеристиками на ярлику від виробника. Існує 4 головних правила догляду за кольоровими виробами:
- Автоматичне прання. Кольоровий одяг можна прати при температурі в 60-65 градусів. Гаряча вода допоможе знищити максимальну кількість мікробів, а також знезаразити різні сторонні рідини, що знаходяться на поверхні матеріалу або у верхніх шарах.
- Полоскання. В автоматичну машину можна додавати будь-які ополіскувачі і бальзами для натуральних тканин, а також рекомендується застосувати соду. У відсік машини слід додати 1-2 столові ложки харчової соди. Вона допоможе позбутися від неприємних і занадто яскравих запахів.
- Сушка. Бажано сушити чисту медичну спецодяг в добре провітрюваному приміщенні природним способом. Краще не піддавати вироби потрапляння сонячних променів, щоб зберегти новизну і яскравість кольору. У деяких випадках можна скористатися сушильної машиною.
- Прасування. Гладити бавовняний спецодяг потрібно обов'язково! Це допоможе знищити всі хвороботворні мікроорганізми, надати тканині охайний вигляд, потрібну форму. Відразу після прасування одяг слід гарненько струснути.
Слід купити медичний халат для вагітних разом з іншими комплектами медичного спецодягу. Бажано вибирати вироби з можливістю регулювання обсягу, дублюючими застібками. Всі варіанти представлені на сайті з фото, мають відгуки.